גזע נדיר

כריסטיאן שולץ הוא רועה מומחה בדור החמישי. הוא רועה אחד מהעדרים הנודדים הגדולים ביותר בדרום מערב גרמניה הכולל 2400 בעלי חיים בשלוש להקות. רק לאחרונה הוא החל לנהל את העסק המשפחתי, אירוע נדיר בימים האלה. כל שנה יש פחות ופחות רועים במשרה מלאה, ועסקים קטנים רבים לא מוצאים יורש. העבודה קשה והשעות ארוכות, אומר כריסטיאן. אבל העבודה מגוונת ואתה אף פעם לא משתעמם.
נהייתי רועה בגלל שההורים שלי תמיד היו בעסק. אני'מכיר את זה מאז שהייתי ילד קטן. העבודה מהנה ולא תרצה'שהעסק ייסגר.
CHRISTIAN STOTZ

ממשאב רב ערך למוצר לוואי

בימים הקדומים, הרועים באזור חיו בעיקר ממכירת צמר. אבל המחירים ירדו באופן חד בשנים האחרונות, וכמעט ואין קונים. בגרמניה, המשאב הטבעי רב הערך הזה הוא כעת רוב רק תוצר לוואי של תעשיית הבשר ושל ניהול הנוף. לכן לפני מספר שנים, כריסטיאן שטוץ התחיל לשווק בעצמו. 99% מהכבשים שלו הם מרינו - גזע 'צמר עדין' - והוא משווק את הצמר שלהן לשני עסקים שותפים באזור המשתמשים בהם לבגדים ולחוטים.
מאפיין GATOR
קל להיכנס וקל לצאת
בדרך כלל היום מתחיל בבדיקת הכבשים. אתה מאכיל את אלה שבדיר, ואז אתה בודק את אלה בבקתה ואת אלה המסתובבים.
CHRISTIAN STOTZ

מישור ערער יפהפה

מכל מקום, אחת המשימות העיקריות של הרועה בדרום מערב גרמניה היא ניהול הנוף. הכבשים אוכלות את שיחי הערער הרבים באזור ומונעים מהם להפיץ זרעים. לעשות זאת באמצעות מכונה יהיה יקר וקשה, במיוחד במדרונות. הטבע והגיוון הביולוגי מרוויחים מהכבשים: בעיבוד חקלאי רגיל, מספר הצמחים והחרקים יהיה רב מדי או הם ייכחדו.
בדיר הכשים מקבלות בעיקר מספוא עשב, הטלאים מקבלים תערובת של גרגרים אזוריים, כמובן לא מהונדסים גנטית. בטבע הן חיות מעשב ועשבים.
CHRISTIAN STOTZ

הרועה והזאב

בשעות היום הלהקות בחוץ, הרועה משגיח עליהם. בערב הוא מביא אותם לסככה המוקפת בגדר חשמלית. אתה חייב לעשות את זה, מסביר כריסטיאן שטוץ, אתה לא יכול לתת להם להסתובב בעצמם. הלילה מביא איתו גם בעיות: הזאבים חוזרים לגרמניה וכפי שהרוע מדגיש "להקת כבשים בתוך גדר חשמלית היא חגיגה לחיות כאלה". אבל איכשהו, כריסטיאן שטוץ פותר גם את הבעיות האלה.
העתיד שלנו גבוה באוויר כרגע. הזאבים חוזרים, אנחנו'צריכים לחכות ולאות מה קורה.
CHRISTIAN STOTZ
מאפיין GATOR
תא שקט

חלוצים מצליחים

שווק ישיר, מכירות אזוריות, תקנים באיכות גבוהה לא רגילה ... משפחת שטוץ תמיד היתה חלוצה. כרגע, ההתנסות בקדמה הטכנולוגית חשובה לכריסטיאן שטוץ. הוא רוצה להמשיך להפחית ולפשט את העבודה בשדות ובדיר. הוא והוריו למדו שהקדמה כצמעט תמיד תורמת לעסק בטווח הארוך. אבל לפעמים, הרועה מחייך, הוא מודה שהשיטות הישנות הן הכי טובות. הדבר החשוב הוא להשיג את המטרות שלך ולהצליח, אומר הרועה - וזו בדיוק הדרך בה הוא יפעל.
סדרת JOHN DEERE GATOR

סדרת JOHN DEERE GATOR

גלה את המגוון