שתי עונות

כל שנה, כאשר מזג האוויר מתקרר בעמק צילר באוסטריה והשלג הראשון מכסה את פסגות האלפים, ג'רלד ובנו הנס יורג מכינים את הבקתה שלהם לחורף בשטקרהאלם. אחר כך הם רועים את העדר בחזרה למטה לעמק מהאחו בגובה 1850 מטר ומשאירים אותו לעיזי הבר. אך כאשר השלג נמס שוב, הם חוזרים למעלה. כך זה, אומר ג'רלד הוטר, זה מה שאנחנו עושים כל שנה.
אתה יכול לקחת את העדר למטה בתחילת אוקטובר ואנחנו נשארים כאן בחורף. ואז כאשר השלג נמס, אנו חוזרים למעלה. IT'S מה שאנחנו עושים כל שנה.
GERALD HOTTER

הדרך המסורתית

האחו והבקתה בבעלות המשפחה מזה מאות שנים. זו המסורת כאן כאשר המספוא מוכן בקיץ, משפחת הוטר עולה לאחו עם העדר שלה. החלב כאן הוא העשיר ביותר כל השנה, אומר ג'רלד. יש בו את כל הרכיבים ואת רוב השומן היות והפרות אוכלות רק עשב טוב. ובאחו של 120 ההקטר יש הרבה מכך עבור שלושה עשרה פרות החלב ותשעה העגלים של משפחת הוטר.
אנחנו חולבים ב-5 בבוקר, מוציאים את הפרות החוצה, מנקים את האורווה ושולחים את החלב למטה ברכבל. אחר הצהריים, הם חוזרים חזרה לאורווה ואנחנו חולבים אותם שוב. הם נשארות שם בלילה, וביום הבא הכל מתחיל שוב מחדש.
HANS-JÖRG HOTTER

מכונות מסייעות

החיים היו קשים למעלה באחו. אין שבילים או כבישים והאנשים עשו את כל העבודה בעצמם, כך סיפר סבו של הנס יורג. הגללים נאספו בדליים, האחו נקצר בחרמש, והחציר נכרך בחבילות שנשאו לאורווה על הראש. היום מנקים במכונה, וגם את החציר מסיעים במכונה. זה הל על החיים.
בימים הקדומים לא היה כביש, לא היה כלום. סחבת הכל על הגב והלכת ברגל. זו היתה עבודה גופנית קשה.
GERALD HOTTER

הכביש שינה הכל

הכביש למעלה אל האחו נבנה לפני שתים עשרה שנים והפך את החוואות לממוכנת יותר. לפני כן, היה צריך להביא הכל למעלה באמצעות רכבל פרימיטיבי והיה צריך להוביל את העדר למעלה ברגל בשביל קשה. עכשיו הכל הרבה יותר נגיש. אם לבעל חיים קרתה תאונה והוא שבר רגל, אומר הנס יורג, אתה יכול להוריד אותו לעמק בכל זמן. אין צורך לשחוט אותו במקום כי יש חלופה טובה יותר.
הטכנולוגיה היום מאוד מתקדמת. That's יתרון עצום ומסייע לך לעבוד באחו טוב יותר.
Gerald Hotter

בשר למטיילים עייפים

כיום, האנשים היחידים העולים למעלה מהעמק ברגל הם מטיילים. זה לוקח להם בערך שעתיים וחצי. בשטקרהאלם, הם נהנים מהפסקה ומפלטה של בשרק מתוצרת בית, גבינה, לחם וחמאה, המוגשים ע"י המארח האלפיני שלהם ג'רלד. משפחת הוטר מגדלת ארבעה חזירים כל שנה לבשר, ואשתו של ג'רלד מכינה אפילו בעצמה שנאפס איצטרובלים, משקה מקומי. ג'רלד אומר שיותר ויותר אנשים מגלים מחדש את המוצר הטבעי האוטנטי ומבקרים באחו לבדם בגלל זה.
כאן הבית שלנו. אנחנו אוהבים את העמק שלנו.
Gerald Hotter

גבוה ככל שנוכל

המשפחה אוהבת לחיות יחד עם הטבע. הנס יורג חושב שהערים מעניינות אבל אומר שהוא לא יכול לדמיין לחיות שם בעצמו. הוא אומר שכאשר הוא שותה את הקפה של הבוקר, הוא זקוק להרים ולנופים שיש כאן למעלה. בבקרים של נובמבר, כאשר הטבע 'מת', הוא נוסע לעיתים קרובות למעלה גבוה ככל שהוא מסוגל ומביט בנוף באמצעות משקפת. ככה הוא נרגע.
It's טוב כשהכל הולך חלק. ללא תאונות, ללא נפילות עם העדר ... That's תמיד חשוב באמת.
Hans-Jörg Hotter

האביב חוזר

בקרוב יגיע הזמן לרדת למטה לעמק. ג'רלד אומר שאתה שמח לחזור למטה כאשר הסתיו מגיע. אבל כאשר האביב מגיע, משפחת הוטר חוזרת לשדות. כאשר השלג נמס לאט במאי, הם מובילים את העדר חזרה למעלה בכביש. קודם לאסטה, השדה האלפיני שלהם בגובה 1400 מטר, ואז ישר למעלה אל 1850 מעל גובה פני הים, חזרה הביתה לשטקרהאלם.
סדרת JOHN DEERE GATOR

סדרת JOHN DEERE GATOR

גלה את המגוון