המורשת שלנו

גלה את אבני הדרך שעיצבו אותנו.

 • מקור המחרשה

  כשהבועה הכלכלית האמריקאית התפוצצה בשנות ה-30 של המאה ה-19, ג'ון דיר (John Deere) פנה מערבה, ובעקבותיו הגיעו אשתו וחמשת ילדיו. דיר היה נפח מבוסס בוורמונט (Vermont), אבל הוא היה צריך להתחיל מחדש בביתו החדש באילינוי. מתוך ציפייה להזדמנות שמגיעה עם עבודה קשה, הוא החל במסע מערבה על פני הקרקע שבקרוב ישנה לנצח.

  פרסומת היסטורית של משווק משנת 1855 “יצרן John Deere, סיטונאי & משווק קמעונאי במחרשות & כלים חקלאיים. Moline, Rock Island Co. Illinois”
 • פתרון אדמה

  לא לקח זמן רב עבור דיר להקים את חנות הנפחייה שלו בגרנד דיטור, אילינוי. עד מהרה הבין כי החקלאים בקהילתו אינם רואים הצלחה בשדות על סמך עבודתם הקשה בלבד. משפחות שהתיישבו באזור נתקלו בבעיות עם אדמת הערבה הדביקה, אתגר בלתי צפוי בהשוואה לקרקע החולית של מולדתם. מחרשת הברזל היצוק שלהם הייתה צריכה להיות מגורדת ומטופלת כל כמה מטרים בלב-לבה של אמריקה.

  איור בקו מראה חקלאי מגרד אדמה ממחרשת הפלדה שלו
 • הנפח האופורטוניסטי

  משוכנע שחומר וצורה שונים יפתרו את הבעיה, Deere מצא מסור פלדה שבור והחל ביצירת היסטוריה. זבל של איש אחד הפך לחדשנות פורצת הדרך של Deere. הוא עיצב מחדש את הלהב, והקדיש תשומת לב רבה לעקמומיות המדויקת של הכלי. באדמה, זו הייתה הצלחה ראשונה מסוגה. עבור הקהילה שהוא שירת, שום דבר מעולם לא היה אותו הדבר.

  ציור מאת וולטר הסקל הינטון (Walter Haskell Hinton) של John Deere עובד בחנות הנפחייה שלו
 • מאדמה, אנו גדלים

  Deere השתמש בתנופה מהמצאה יחידה זו כדי לבנות עסק ולהמשיך ללטש את המוצר עצמו. בעזרת מחקר, משוב של לקוחות ועבודה קשה שעמדה במבחן הזמן, John Deere העסק הפך למשגשג עד 1849, והפיק 2,000 מחרשות בשנה. לעולם אל תהיה שבע רצון עם “מספיק טוב,” דיר (Deere) המשיך להרחיב את פעילותו. עכשיו, כמעט מאתיים שנה מאוחר יותר, החברה שצמחה ממסור שבור בודד היא כוח מניע בעולם, מפתרונות הדורשים מגפיים על הקרקע אל מעבר לאופק הטכנולוגיה.

  צילום מ-1882 של שלושה גברים עומדים ליד קרון הרכבת של Deere & Co עמוסה במחרשות פלדה מוכנות למשלוח, ועובדי המפעל מביטים החוצה מהחלון של הבניין מאחור